Intuicyjne Jedzenie

Intuicyjne Jedzenie

Dużo mówi się o tym, jak ważna jest zrównoważona dieta i właściwa suplementacja, aby osiągnąć nasze zdrowe cele życiowe. Dobre odżywianie to droga, którą ławo jest podążać.

Niestety, równie łatwo jest rozwinąć obsesyjne, wprowadzające w błąd relacje z żywnością, kreowane przez niektóre współczesne diety. Mogą one pozostawić nas z okropnymi nawykami żywieniowymi.

Intuicyjne Jedzenie opracowali w latach 90. amerykańscy dietetycy, Evelyn Tribole i Elyse Resch: wymaga to ponownego poznania uczucia sytości i głodu. To naturalny sposób w jaki organizm przekazuje nam informacje (rozpoznając nasz nastrój, poziom snu i energii), a które zagubione są w hałasie diet.

Zrozumienie własnego organizmu jest fundamentalne dla intuicyjnej metody odżywiania, . Dietetyk Laura Thomas, dzięki swoim 67 tysiącom obserwatorów na Instagramie oraz jej książce „Just Eat It” („Po Prostu to Zjedz”), jest symbolem tej metody.

Zatem jesz to, co chcesz, kiedy chcesz? Niezupełnie. W rzeczywistości, jednym z najważniejszych elementów intuicyjnego jedzenia jest udzielanie bezwarunkowych zezwoleń na jedzenie, ale pozwolenie to nie jest lekkomyślnym lekceważeniem. Intuicyjne jedzenie polega na zaufaniu mądrości naszego organizmu, który wybiera żywność, dobrze działającą na organizm, bez osądu i bez nacisku, jaki nieustannie tworzy kultura diety.

„Wiesz, jeśli będziesz jeść pączki przez cały dzień, nie będziesz się czuć dobrze”, mówi Thomas, ale dodaje, że brak ograniczeń doprowadził jej klientów do lepszego odżywiania, z większą swobodą i otwartym podejściem do żywności. Thomas mówi, że należy słuchać swojego wewnętrznego miernika paliwa (‚0 = głodny’, ‚5 = najedzony, ’10 = objedzony’). Laura Thomas twierdzi, że jeśli nauczymy się odczytywać ten wskaźnik i odnosić się z wyrozumiałością do naszych emocji związanych z jedzeniem, pozbędziemy się niepokoju związanego z niemożnością sprostania modnym, przelotnym dietom.

Problem polega na poradzeniu sobie z toksycznym przekazem kultury diety, z którym mamy do czynienia przez całe życie, i który napływa do nas z każdej strony, od mediów po nasze matki.

Jak zatem „Po Prostu to Zjeść“?

  1. Pierwsza zasada brzmi: nie ma żadnych reguł! Unikaj wszelkich nakazów i zakazów.
  2. Połącz się ze swoim ciałem: ćwicz uważne jedzenie, prowadź dziennik, aby obserwować, jak czujesz się po zjedzeniu danych pokarmów – jaki masz nastrój, jaki masz poziom energii, jak sypiasz?
  3. Nie ma czegoś takiego jak zły pokarm: pomyśl o ogólnym obrazie tego, co jesz i nie skupiaj się na detalach lub poszczególnych składnikach odżywczych. Zrzuć jedzenie z piedestału..
  4. Zwracaj uwagę na to, kogo obserwujesz w mediach społecznościowych: unikaj osób, które nie wierzą w siebie i zachowują się niegodnie.
  5. Pamiętaj, aby cieszyć się jedzeniem: rodzina, przyjaciele i przyjemność.

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapoznaj się z 10 zasadami intuicyjnego jedzenia, które współdziałają ze sobą. Aby w pełni pojąć intuicyjne jedzenie, musisz zrozumieć każdą zasadę

Zapraszamy także na stronę https://pawelilnicki.kyani.net/pl/pl-pl/products.html

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

intuicyjne-jedzenie-kuchnia-faceta