3 rodzaje Pożywienia Przyjaznego Skórze.

Jak zachowujesz swój młodzieńczy blask?

W miarę starzenia się, nasza skóra staje się cieńsza, traci wsparcie ze strony kolagenu, elastyny ​​i tłuszczu, nie wygląda tak sprężyście i gładko. Naczynia krwionośne pod skórą staje się bardziej widoczne i łatwiej pęka, co prowadzi do pojawiania się plam i siniaków. Ciągłe wystawienie na działanie promieni słonecznych powoduje zmarszczki, plamy starcze i suchość.

Na szczęście, podobnie jak reszta ciała, Twoja skóra reaguje na dobre odżywianie.

1: Walcz z suchością i uszkodzeniami słonecznymi jedząc tłuszcze rybne

W miarę starzenia się, zewnętrzna warstwa skóry – naskórek – ma coraz większe problemy z zachowaniem nawilżenia, co powoduje, że skóra staje się bardziej sucha, łuszczy się, pojawiają się na niej zmarszczki. Kwasy tłuszczowe Omega-3 pomagają naskórkowi utrzymać nawilżenie w celu uzyskania gładszej, delikatniejszej skóry. Szczególnie korzystny może być dziki łosoś, dzięki karotenoidom, które to nadają łososiowi czerwono-pomarańczowego odcień. Po ich spożyciu, karotenoidy te również Twojej skórze dodają tętniący życiem koloryt.

Polecam Sunset Omega 3 z łososia alaskańskiego.

2: Zmniejszaj uszkodzenia skóry jedząc kolorowe warzywa

Wolne rodniki generowane przez narażenie na działanie promieni słonecznych, zanieczyszczenia powietrza i chemikalia stale bombardują skórę w ciągu dnia. Te niestabilne cząsteczki tlenu uszkadzają komórki skóry i powodują stan zapalny, co powoduje zwiększenie ilości wolnych rodników i sprzyja przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nasze ciało naturalnie wytwarza przeciwutleniacze w celu neutralizowania wolnych rodników, ale ich produkcja maleje wraz z wiekiem, dlatego ważne jest suplementowanie naszej diety. Kolorowe owoce i warzywa zwiększają zdolność produkowania antyoksydantów przez organizm.

3: Orzechy, nasiona i awokado a Twoja skóra

Witamina E jest niezbędna dla utrzymania zdrowej skóry, może także zmniejszyć uszkodzenia słoneczne oraz zmarszczki. Szczególnie tokotrienol – forma witaminy E, jest silnym protektorem przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV. Witamina E wspiera również regenerację komórek, która ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia skórze ciągłego uzdrawiania i naprawiania się. Podobnie jak orzechy, awokado jest bardzo bogate w witaminę E i przeciwutleniacze, które utrzymują prawidłową wilgotność skóry i zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się. Wysoki poziom antyoksydacyjnych karotenoidów w awokado – luteiny i zeaksantyny, chroni przed uszkodzeniami UV i pomaga skórze goić się szybciej.

Kyäni Sunset Plus zawiera 749 mg Omega 3 z łososia i innych dzikich ryb, a także witaminę E, która przyczynia się do zmniejszenia poziomu stresu oksydacyjnego, podobnie jak witamina B2, witamina C i cynk, które zawarte są w Trójkącie Wellness Xtreme.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

3-rodzaje-poywienia-przyjaznego-skrze-kuchnia-faceta