Cholesterol

.

 .

Jak obniżyć cholesterol, o to kilka wskazówek.

 

 

Kontroluj spożycie tłuszczów

Zamień tłuszcze nasycone występujące np w maśle lub śmietanie, na tłuszcze roślinne.

Jedz warzywa i owoce

Spożywanie pięciu porcji owoców i warzyw dziennie skutecznie obniża cholesterol i pozwala skutecznie dbać o serce. Postaraj się zadbać tu o różnorodność spożywanych owoców.

Nie rezygnuj z produktów bogatych w skrobię

Produkty takie jak pieczywo, makaron czy ryż zapewniają energię i wprowadzają do Twojej diety błonnik, witaminy i składniki mineralne. By efekt był jak największy, staraj się wybierać ich pełnoziarnistą odmianę.

Spróbuj roślin strączkowych i ryb.

Warto zastąpić tłuste mięso fasolą, lub innymi roślinami strączkowymi czy soczewicą. Będziesz mile zaskoczony jak smaczne potrawy są z tych produktów. Jeszcze lepsze obniżenie cholesterolu uzyskasz jak wprowadzisz do swej djety ryby i drób.

Słodycze jedz z umiarem

Wszyscy uwielbiamy słodycze, ale staraj się je zstępować owocami czy napojami niskokalorycznymi.

Ogranicz spożycie alkoholu

Jeśli lubisz się cieszyć lampkom wina, pamiętaj by ograniczyć spożycie alkoholu do nie więcej niż 250 ml wina. Ćwierć litra piwa i 25 ml napojów spirytusowych.  Warto mieć też dni bez alkoholu.

Rzuć palenie

Wiem nie jest to łatwe ale rzuć palenie, Nie spowoduje to odmłodzenia Twego serca, ale w dłuższej perspektywie poprawi jakość twojego życia.

Zacznij się ruszać

Utrzymuj odpowiednia masę ciała i kondycję fizyczną. Każda umiarkowana aktywność jest dobra. Ca         la sztuka polega na tym by weszło CI to w rutynę dnia codziennego. Zobaczysz ile będziesz miał z tego satysfakcji.

Postaraj się ograniczyć stres.

Niewielka ilość stresu i napięcia jest naturalną częścią życia. Jednak jego nadmiar działa niekorzystnie na Twoje serce. Zadbaj o siebie, rozpoznając jakie sytuacje wzbudzają w Tobie stres i znajdując sposoby na rozluźnienie. Łagodna aktywność fizyczna , spotkania ze znajomymi czy więcej czasu poświęconego dla samego siebie to tylko kilka pomysłów , które mogą Ci się spodobać.

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

cholesterol-kuchnia-faceta