Coś na kaca.

Nadszedł karnawał, czas hulanek, swawoli i kaca

. Przyda się nam kilka filiżanek zielonej herbaty, miseczka borówek (polecam saszetkę SUNRISE z jagodą alaskańską) i szklanka ciepłej wody z sokiem z cytryny i plasterkiem świeżego imbiru. Dobrze też zrobi długi spacer To już po zabawie.

  Aby jednak zminimalizować skutki kaca, który występuje po nadmiernym spożyciu alkoholu, dobrze jest przygotować się do całonocnej imprezy już w domu. Przed wyjściem dobrze jest spożyć obfity posiłek. Dość tłusty. Spowolni to działanie alkoholu i przyspieszy jego neutralizację. Dzięki temu możemy się spodziewać mniejszego bólu głowy i innych dolegliwości.

     Jeśli już nas dopadnie kac, dobrze jest zacząć dzień od szklanki przegotowanej wody z plastrem świeżego imbiru i soku z cytryny ( popijać małymi łykami). Napój działa oczyszczająco i wzmacniająco. Poprawi także pracę układu pokarmowego,

   Tuż po przebudzeniu warto sobie zafundować napój z dużą ilością witaminy C. Witamina C jest doskonałym antyoksydantem, uszczelnia i wzmacnia naczynia krwionośne, co zapobiega przedostawaniu się do organizmu toksycznych substancji, które znalazły się w naszym organizmie. Poza tym  napój witaminowy spowoduje, że sprawniej przepływa krew, która zabiera produkty szkodliwe, a dostarcza witaminy, mikro elementy, węglowodany i tłuszcze.

    UWAGA! Nie należy następnego dnia spożywać obfitych posiłków. Wręcz przeciwnie, tak jak już wspominałem, taki posiłek zjadamy przed imprezą. Następnego dnia są wskazane posiłki lekko strawne. Poza tym czym więcej potraw bogatych w witaminy, mikroelementy i antyoksydanty, tym lepiej. Dzika jagoda alaskańska Kya-ni, jagoda acai to jedne z najlepszych przeciwutleniaczy. Następne w kolejności to żurawina i granat. Owoce te zwierają bioflawonoidy, czyli są wymiataczami wolnych rodników z naszego organizmu, które niszczą nasz organizm. Potrafią nawet niszczyć nasze DNA. Są odpowiedzialne za wszelkiego rodzaju stany zapalne, które powodują np bule głowy.

   W żadnym wypadku nie sięgamy po środki przeciwbólowe. Środki te mogą jeszcze bardziej podrażnić, i tak już nadwyrężony, układ pokarmowy.  Dobrze tez wpłyną na nasz organizm ziołowe herbaty, które także pomagają w detoksykacji. Polecam napar z pokrzywy. Zielona herbata, oraz yerba mate to również wspaniałe napoje, które poprawią nastrój.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

co-na-kaca-kuchnia-faceta