Dobór żywności dla mózgu

Odpowiedni dobór żywności dla mózgu, by utrzymywanie ostrości myślenia i skupienie.

Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy na uczelni, często zapominamy o zdrowym odżywianiu się między różnymi projektami i seminariami. Dużo łatwiej jest zdobyć pyszną kanapkę, smaczny rogalik lub ulubioną czekoladę.

Jednak aby przetrwać stresujący dzień w pracy lub na terenie kampusu, potrzebujemy czegoś więcej niż tylko smacznych przekąsek z piekarni. Tylko zrównoważona dieta pomoże nam podnieść naszą wydajność, zwiększyć ostrość umysłu i, co najważniejsze, wzmocnić naszą odporność.

Oto wskazówki na temat żywności dla mózgu, która zapewni, że Twój umysł i ciało dostaną energię potrzebną do przeprowadzenia Cię przez stresujący dzień pracy lub nauki.

 

Kilka wskazówek, na temat wyboru odpowiednich żywności dla mózgu, aby przetrwać stres związany z codziennym życiem

  • Zamiast białego chleba wybierz pełnoziarnisty lub owsiany – dobry początek dnia przy pożywnym śniadaniu może zapewnić Ci produktywny dzień pracy.
  • Małe przekąski między posiłkami – w szczególności jagody, orzechy i nasiona są pełne energii.  Orzechy zawierają ważne witaminy z grupy B, które pomagają zapobiegać spadkom motywacji i koncentracji. Borówki są uważane za najlepsze pożywienie dla zwiększenia mocy mózgu.
  • Kwasy tłuszczowe omega 3 wspomagają koncentrację – najlepszym pokarmem dla mózgu do uwzględnienia w głównych posiłkach są ryby i inne owoce morza. Kwasy tłuszczowe omega 3 odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu mózgu. Zielone warzywa, takie jak brokuły i szpinak, są najlepszymi dodatkami do dania.
  • Poza pokarmem dla mózgu, dobre pomysły potrzebują również wody. – jeśli chcesz zachować kondycję i zdrowie przez cały dzień, picie wody jest ważne, jak prawidłowe odżywianie. W idealnej sytuacji należy przyjmować od dwóch do trzech litrów dziennie, aby upewnić się, że mózg i organizm otrzymują wystarczającą ilość tlenu, a umysł pozostaje ostry.

Upewnij się, że Twoje dobre samopoczucie jest najlepsze jakie może być

Współczesne diety nie są tym, czym były kiedyś. Przetworzona żywność staje się większą częścią naszego dziennego spożycia, zmniejszając dostawę cennych składników odżywczych niezbędnych dla optymalnego samopoczucia. Poza zróżnicowaną dietą, ćwiczeniami i zdrowym stylem życia, jeden prosty krok może pomóc w zapewnieniu najlepszego samopoczucia. Firma Kyäni zebrała najbardziej niezwykłe składniki odżywcze, tworząc Trójkąt Wellness – trzy produkty, które wspólnie działają, aby zoptymalizować Twoje wellness.

 

Zapytaliśmy niektórych Klientów o powody, dla których korzystają z Trójkąta Wellness? Oto kilka z ich odpowiedzi*:

„Potrzebuję odżywiania, jakie daje Trójkąt Wellness! Znam się wystarczająco dobrze, by zdawać sobie sprawę, że nie dostarczam sobie wystarczającej ilości składników odżywczych z jedzenia odpowiednich pokarmów lub koktajli”.

„Zapewnia dobry i spokojny senj, chroni moje komórki za pomocą witaminy E, dostarcza pożywienie do mojego mózgu, wyrównuje poziom cholesterolu. Kyäni Sunset to mój ulubiony produkt!!!”.

(*Opinie z ankiety dotyczącej doświadczeń naszych Klientów związanych z korzystaniem z Trójkąta Wellness – lipiec 2018.)

Doświadcz korzyści żywieniowych na własnym mózgu. Wypróbuj Trójkąt Wellness Kyäni już dziś! Znajdziesz go na stronie shop.kyani.net.

Źródła użyte do artykułu:

https://www.telekom.com/en/blog/careers/article/careertip–brain-food—feeding-body-and-mind-538144

https://www.dietdoctor.com/se/omega-3#halsoeffekter

 

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.