Piątka na zdrowie.

5 WAŻNYCH rzeczy wartych przemyślenia

 

Sen, zdrowie

Regeneracja ma miejsce podczas snu. Jeśli źle sypiasz, Twoja regeneracja również będzie zła  i nie będziesz mógł działać na właściwych obrotach. Zamiast tego, zatrzymasz się na 70-80% swojej wydajności i trudno będzie Ci osiągnąć lepsze rezultaty. Jeśli miałeś zbyt mało snu, podatność na stres i inne wyzwania dnia codziennego spowodują, że możesz łatwiej się irytować. Co się stanie, gdy tak się poczujesz? Czy będziesz miał  wystarczająco dużo energii aby wypełniać wszystkie swoje „muszę”? A przede wszystkim, czy będziesz miał  energię do robienia tego wszystkiego, co uważasz za przyjemność i na co masz ochotę? Z jaką energią to zrobisz? Dobrym pomysłem może być zapewnienie Twojemu ciału odpowiedniego odżywienia przed snem, ponieważ podczas regeneracji, Twój organizm będzie potrzebował odpowiednich zapasów aby z nich czerpać. Wtedy będziesz dobrze spać i obudzisz się wypoczęty.

Znaczenie picia wody, dla zdrowia

Wiele powiedziano o znaczeniu picia odpowiedniej ilości wody i dalej sporo zostało do powiedzenia w tym temacie. Woda jest paliwem bez którego nie możemy żyć. Jeśli uważasz, że w trakcie normalnego dnia nie potrzebujesz pić więcej wody niż ilość którą dostarczasz w posiłkach, nadszedł czas na przemyślenia. Woda oczyszcza organizm, utrzymuje nasze organy w dobrym zdrowiu, daje energię do robienia więcej, podnosi nas na duchu i zmniejsza uczucie zmęczenia.  To tylko niektóre z korzyści, a jeśli zaczniesz prawidłowo pić wodę, będziesz w stanie poczuć różnicę. Dorosła osoba powinna wypijać około 1,5 litra wody dziennie. Jeśli jest ciepło lub kiedy trenujesz, powinieneś pić jeszcze więcej. Woda jest również całkowicie darmowa i jest łatwo dostępna wszędzie, więc na co czekasz? Napełnij szklankę!

Nastawienie też ma wpływ na Twoje zdrowie

Możemy udzielić wielu wskazówek dotyczących treningu, dobrego samopoczucia, znaczenia witamin i minerałów, ale bezwzględnie najważniejszym narzędziem jest Ty sam. Jeśli myślimy o negatywnych i przygnębiających sprawach, czy sądzisz, że będzie to zauważalne? Ani trochę? Niestety, to będzie widać na Twojej twarzy, całym ciele i Twoim  samopoczuciu. Mamy narzędzia i plan aby dać Ci możliwość przeprowadzić zmianę, ale to Ty jesteś swoją zmianą!

Badania przeprowadzone w większości krajów wykazują nadmierne spożycie tłuszczów, niską konsumpcję owoców i warzyw oraz zwiększony problem otyłości, co nie tylko skraca przewidywaną długość życia, ale także szkodzi jego jakości.

ŹRÓDŁO: ŚWIATOWA ORGANIZACJA ZDROWIA, WHO

Ruch to zdrowie.

Twoja zdolność do przyswajania tlenu, wpływa również na Twoje samopoczucie. Im wyższa jest zdolność  do wchłaniania tlenu, tym większe są szanse na lepsze samopoczucie. Poprawiasz swoją kondycję poprzez ćwiczenia i ruch. Nie musisz korzystać z wyczerpujących treningów na siłowni, ale 30-40 minutowy spacer każdego dnia jest prosty i dający długoterminowe rezultaty.

Witaminy 

Słowo „vita” w języku łacińskim oznacza życie. Aby Twoje życie i dobre samopoczucie były tak dobre, jak to tylko możliwe, musisz przyjmować witaminy i minerały poprzez pożywienie, które spożywasz lub przyjmowanie suplementów diety. Twoje ciało potrzebuje witamin i minerałów aby funkcjonować a niektóre witaminy nie są produkowane przez organizm, na przykład witamina D. Jeśli masz zbyt mało określonej witaminy, może to prowadzić do objawów niedoboru witamin: zmęczenia, depresji, letargu czy rozdrażnienia.

Najlepszy zestaw witamin znajdziesz w Kyani Sunrise 

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

pitka-na-zdrowie-kuchnia-faceta