Znaczenie odpowiedniej diety w miarę starzenia się

Znaczenie odpowiedniej diety w miarę starzenia się

 

 

Wszyscy słyszeliśmy powiedzenie: „Jesteś tym, co jesz”. I chociaż mogliśmy to uznać za pretekst naszych rodziców, do zmiany postrzeganie przez nas czekoladowego batonik jako posiłek, nowe badania wykazały, że nasza dieta może mieć znaczący wpływ na nasze zdrowie, szczególnie w miarę starzenia się.

Według badań opublikowanych w The Journals of Gerontology, przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Southampton (UoS), osoby, które przez całe dorosłe życie zdrowo się odżywiają, zwiększają prawdopodobieństwo uzyskania lepszej sprawności fizycznej w późniejszym życiu.

Osoby dorosłe, które stosowały zdrową dietę w długoterminowym okresie, osiągały lepsze wyniki w trzech standardowych badaniach sprawności fizycznej w wieku 60-64 lat, co zostało odkryte przez zespół badawczy z Uniwersytetu Southampton, we współpracy z Uniwersytetem College w Londynie.

W badaniu analizowano dietę badanych w czterech punktach w przedziale wiekowym 36-64 lat. Naukowcy odkryli, że ci, którzy spożyli więcej owoców, warzyw i pełnoziarnistego pieczywa (oraz mniej rafinowanych węglowodanów i przetworzonych mięs), lepiej radzili sobie ze wstawaniem z krzesła, równowagą w pozycji stojącej i testami czasowymi typu „up-and-go” (TUG).

Dorośli, którzy poprawili swoją dietę w późniejszym okresie badania, również wykazywali lepsze wyniki w pierwszych dwóch z tych testów, co sugeruje, że poprawa nawyków żywieniowych, nawet na wczesnym etapie podeszłego wieku, może być korzystna.

„Poprawa jakości diety może mieć korzystny wpływ na zdrowie w każdym wieku. Jednakowoż badania te sugerują, że dokonywanie dobrych wyborów żywieniowych przez całe dorosłe życie – poprzez ograniczenie mocno przetworzonej żywności i włączenie większej ilości owoców, warzyw i pełnoziarnistych produktów do diety – może mieć wysoce korzystny wpływ na siłę i sprawność fizyczną w późniejszym życiu, pomagając zapewnić nam zdrowszą starość „- zauważył główny autor, Sian Robinson – profesor epidemiologii żywieniowej na UoS.

Kyäni Sunrise pełen jest naturalnych ekstraktów z owoców i warzyw, w takich jak Dzika Borówka Alaskańska, acai, żeń-szeń, brokuły, szpinak oraz wiele innych. Możesz zakupić produkty Kyäni na stronie shop.kyani.com

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

znaczenie-odpowiedniej-diety-w-miar-starzenia-si-kuchnia-faceta