Granat

Ten granat Cię nie rozerwie.

Dziś wiadomo, że granat przedłuża życie, wzmacnia serce i podnosi doznania erotyczne. Sok z granatów chroni: serce, naczynia krwionośne, łagodzi stany zapalne szczególnie w artretyzmie, prostatę, poprawia samopoczucie, odmładza, dodaje sił witalnych, oraz wyśmienicie smakuje. Również przeciwdziała procesom starzenia i powstawaniu nowotworów. Potwierdzono naukowo skuteczność działania soku przeciwko wolnym rodnikom, procesom zapalnym, a także chorobom serca i układu krążenia o podłożu miażdżycowym.

Granat chroni serce i wzmacnia potencję.

Granat-sposobem na zdrowe życie-chroni serce, naczynia krwionośne, prostatę, poprawia samopoczucie, odmładza, dodaje sił witalnych, wyśmienicie smakuje. Stosowanie owoców granatu zgodnie z zaleceniami nie powinno spowodować skutków ubocznych.

Owoc granatu, nazywany także rajskim owocem, jest jednym z najdłużej znanych człowiekowi owoców leczniczych. Od tysięcy lat był symbolem nieśmiertelności i zmysłowości. Historycy właśnie w granacie dopatrują się „drzewa życia”. Dziś wiadomo, że granat przedłuża życie, wzmacnia serce i podnosi doznania erotyczne. To zdrowy, naturalny napój miłosny. Jeśli wierzyć naukowym i klinicznym badaniom, sok z granatów zwalcza skutecznie choroby serca i układu krążenia. Obniża ciśnienie krwi. Łagodzi stany zapalne szczególnie w artretyzmie, a także przeciwdziała procesom starzenia i powstawaniu nowotworów. Nagłośnione w mediach na całym świecie pozytywne wyniki badań klinicznych, z udziałem pacjentów chorych na raka prostaty, nie bez przyczyny wzbudziły nową nadzieję.

Cudowne właściwości granatu.

Teraz powróćmy na chwilę do historii. Medycyna starożytnych Chin uznawała sok z granatów za „skoncentrowane życie” i gwarancję długowieczności. Średniowieczni alchemicy uważali granat za owoc przedłużający życie. Owoc granatu, ze względu na swoje cudowne właściwości, zdobił herby związków lekarzy w całej Europie. Książka dr Karla Otto Jacoba i Ludwiga M. Jacoba podaje jeszcze wiele innych dowodów na to iż owoce granatów spełniały bardzo szczególną rolę w medycynie na przekroju dziejów ludzkości. Czy jest możliwe, żeby wszyscy Ci ludzie mylili się? Dr Karl Otto Jacob i Ludwig M. Jacob podjęli odważną próbę skonfrontowania starożytnych opinii o cudownych właściwościach owoców granatowca z wynikami najnowszych badań naukowych. Swoje rozważania o wyjątkowości biologicznej granatowca zaczęli od tego, iż roślina ta nie ma żadnych botanicznych krewnych. Medycyna naturalna wielu regionów świata zalecała w celach leczniczych wykorzystywanie wszystkich części drzewa – od owoców, przez korzenie i skórkę, aż po nasiona. Sok z owoców granatu używany był jako doskonały napój orzeźwiający. Przypisywano mu również działanie łagodzące podrażnienia, uszczelniające naczynia krwionośne i pobudzające krążenie. Leczono nim rany, infekcje oraz zapalenia. Skórek granatu używano przeciwko biegunce, wrzodom, próchnicy, w zapaleniach jamy ustnej i infekcjach gardła. Korę i korzenie stosowano przeciwko tasiemcom oraz w leczeniu czerwonki. Czerwono-pomarańczowe kwiaty, starożytny symbol miłości, ponoć ulubione kwiaty Afrodyty, wykorzystywano w leczeniu cukrzycy.

 Najnowsze badania potwierdzają.

 Doktor Jacob rozpoczął badania nad najnowszymi osiągnięciami nauki w dziedzinie leczniczego działania soku z owoców granatu. Wyniki jego poszukiwań były imponujące i pozytywnie zaskoczyły jego samego. Okazało się, że owoc i sok z granatu doczekał się ponad 200 badań naukowych. Potwierdziły one niezbicie przypisywane mu w medycynie ludowej właściwości lecznicze. Udowodniono naukowo skuteczność działania soku z granatu przeciwko wolnym rodnikom, procesom zapalnym.  Także chorobom serca i układu krążenia o podłożu miażdżycowym. Granat wyraźnie poprawia przepływ krwi w mięśniu sercowym u pacjentów z chorobą wieńcową. Redukuje złogi oraz zwapnienia w tętnicy szyjnej. Ponadto sok z owoców granatu zmniejsza ciśnienie krwi, likwiduje zaburzenia erekcji, zapobiega procesom starzenia i spowalnia postęp demencji wywołanej chorobą Alzheimera. Dowiedziono też ochronne działanie granatu na płód. Picie soku z granatu przez kobietę ciężarną chroni płód przed uszkodzeniami mózgu. Kolejne badania potwierdziły wyraźne działanie wstrzymujące rozwój zmian nowotworowych prostaty, płuc, jelit, skóry i piersi.

 Pacjenci z rakiem prostaty przy kuracji granatem.

W amerykańskim badaniu przeprowadzonym na 48 pacjentach z rakiem prostaty. Kuracja granatem czterokrotnie wydłużyła okres o prawie cztery lata, po którym podwoił się specyficzny antygen prostaty PSA -ang. prostate specific antigen. Jak doniósł w czerwcu 2006 roku zespół onkologów z Uniwersytetu kalifornijskiego w Los Angeles w czasopiśmie „Kliniczne badania nad rakiem” Clinical Canser Research „to nie jest co prawda wyleczenie, ale sok z granatów najwyraźniej ma hamujący wpływ na wzrost komórek nowotworowych”. Przy terapii sokiem 10-letnie przeżycia wynoszące 85% są tylko nieco rzadsze niż 10-letnie przeżycia po radykalnym wycięciu prostaty. Co więcej, sfermentowane koncentraty soku z granatów o 50-90% zmniejszają rozrost komórek w raku prostaty. Wyjątkowe substancje zawarte w granacie wykazują wysoce ochronne działanie na zależne od hormonów rodzaje raka, takie jak rak prostaty lub rak piersi.

Granat zajdziesz także w saszetce Kyani Sunrise 

Be Sociable, Share!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

granat-kuchnia-faceta